Sort by

Lizzy has logged 53 entries for films during April 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
I, Madman

I, Madman

1989
×
★★★½
Edit this entry  
30
Deadly Blessing

Deadly Blessing

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Shadow Dancing

Shadow Dancing

1988
×
★★
Edit this entry  
29
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Graffiti Bridge

Graffiti Bridge

1990
×
★★★
Edit this entry  
27
Deep Water

Deep Water

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
365 Days: This Day

365 Days: This Day

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
26
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Apollo 10½: A Space Age Childhood

Apollo 10½: A Space Age Childhood

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Light Is Waiting

Light Is Waiting

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hospital Massacre

Hospital Massacre

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hide And Go Shriek

Hide And Go Shriek

1988
×
★★
Edit this entry  
23
Blood Harvest

Blood Harvest

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Revenge in the House of Usher

Revenge in the House of Usher

1983
×
★★★
Edit this entry  
22
Devil Story

Devil Story

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Brouillard #14

Brouillard #14

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Against the Ice

Against the Ice

2022
×
★★
Edit this entry  
20
Daemon

Daemon

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Starlet

Starlet

2012
×
★★
Edit this entry  
19
Metal Lords

Metal Lords

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Choose or Die

Choose or Die

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Out of the Dark

Out of the Dark

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Man on Wire

Man on Wire

2008
×
★★½
Edit this entry  
15
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Vanishing on 7th Street

Vanishing on 7th Street

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Marquis de Sade: Justine

Marquis de Sade: Justine

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Girl Crazy

Girl Crazy

1943
×
★★½
Edit this entry  
12
The Sky Is Everywhere

The Sky Is Everywhere

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Loro

Loro

2018
×
★★
Edit this entry  
11
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★
Edit this entry  
10
Bag Boy Lover Boy

Bag Boy Lover Boy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
She Wore a Yellow Ribbon

She Wore a Yellow Ribbon

1949
×
★★
Edit this entry  
08
Don't Go in the House

Don't Go in the House

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Joyce at 34

Joyce at 34

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Too Beautiful to Die

Too Beautiful to Die

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Exiled

Exiled

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hard Drive

Hard Drive

1994
×
★★★½
Edit this entry  
06
Under the Cherry Moon

Under the Cherry Moon

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Roots Search

Roots Search

1986
×
★★★
Edit this entry  
05
River's Edge

River's Edge

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
White Boy Rick

White Boy Rick

2018
×
★★½
Edit this entry  
04
Control

Control

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Carnival of Blood

Carnival of Blood

1970
×
★★★
Edit this entry  
03
Five Dolls for an August Moon

Five Dolls for an August Moon

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Night of the Hunted

The Night of the Hunted

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Bubble

The Bubble

2022
×
★½
Read the review Edit this entry