punchdrunkfilms has logged 117 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★
Edit this entry  
03
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Edit this entry  
03
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
½
Edit this entry  
27
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★
Edit this entry  
23
Election

Election

1999
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★
Edit this entry  
19
Enemy

Enemy

2013
×
★★★
Edit this entry  
16
About Time

About Time

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Edit this entry  
13
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★★
Edit this entry  
09
A Separation

A Separation

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Raw

Raw

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Edit this entry  
31
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★½
Edit this entry  
31
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
30
City of God

City of God

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Once Upon a Time in America

Once Upon a Time in America

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Thin Red Line

The Thin Red Line

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★
Edit this entry  
25
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★★
Edit this entry  
23
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Carrie

Carrie

1976
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★½
Edit this entry  
19
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Funeral Parade of Roses

Funeral Parade of Roses

1969
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Paul

Paul

2011
×
★★★½
Edit this entry  
14
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
Edit this entry  
14
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★
Edit this entry  
12
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Edit this entry  
10
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★★
Edit this entry  
05
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★½
Edit this entry