• Roma

    ★★★★

  • The Happytime Murders

  • Slender Man

    ½

  • The Meg

    ★½

  • The Darkest Minds

    ½

  • Pledge

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Skyscraper

  • Ocean's Eight

  • Incredibles 2

    ★★★

  • The Jurassic Games

    ★½

  • The Man Who Killed Don Quixote

    ★★★★

  • Hotel Artemis

    ★★

  • Girl

    ★★★½

  • Mirai

    ★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★½

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Climax

    ★★★★★

  • Ash Is Purest White

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Birds of Passage

    ★★★★½

  • Everybody Knows

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Bao

    ★★★★

  • Rampage

  • Ghostland

    ★★★½

  • Ricky Gervais: Humanity

    ★★★

  • Ready Player One

    ½

  • Upgrade

    ★★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Unsane

    ★★½

  • Red Sparrow

    ★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • Winchester

  • Black Panther

    ★½

  • We

    ★★

  • Gangsta

    ★★

  • The Guilty

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Early Man

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Searching

    ★★★★

  • The Night Eats the World

    ★★★

  • The Post

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★½

  • Paddington 2

    ★★★★½

  • One Cut of the Dead

    ★★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • 1922

    ★★½

  • Gerald's Game

    ★★★½

  • The Lego Ninjago Movie

    ★★½

  • Revenge

    ★★★★½

  • Molly's Game

    ★★★½

  • The Breadwinner

    ★★★★½

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • The Ritual

    ★★★½

  • It

    ★★★

  • mother!

    ★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Suburbicon

    ★★★

  • The Shape of Water

    ★★★

  • Logan Lucky

    ★★★½