• Crawl

    ★½

  • The Lion King

    ★½

  • Anima

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Playmobil: The Movie

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Diego Maradona

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★★

  • Aladdin

    ½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Come to Daddy

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • After

    ½

  • Pet Sematary

    ★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

  • Us

    ★★★★

  • The Beach Bum

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody: Recreating Live Aid

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★½

  • Fyre

    ★★½

  • Glass

    ★★½

  • Escape Room

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★½

  • Vice

    ★★★½

  • The Mule

    ★★½

  • Bumblebee

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★

  • Shrek Retold

    ★★★

  • Mortal Engines

    ★★★

  • Aquaman

    ★★½

  • Bird Box

    ★★

  • The Grinch

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • The Nutcracker and the Four Realms

    ½

  • Rampant

    ★★★

  • Replicas

  • The Girl in the Spider's Web

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Hunter Killer

  • The Haunting of Hill House

    ★★½

  • Goosebumps 2: Haunted Halloween

  • Twisted Pair

  • Venom

    ★★

  • Hell Fest

    ★★★

  • Alien Expedition

    ½

  • The Clovehitch Killer

    ★★★★

  • Overlord

    ★★★★

  • Apostle

    ★★★

  • Smallfoot

    ★½

  • Green Book

    ★★★½

  • Halloween

    ★★

  • Death Grips Live at Paradiso Amsterdam

    ★★★★½

  • The Predator

    ½

  • The Nun

  • The Sisters Brothers

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★½

  • The Front Runner

    ★★

  • White Boy Rick

    ★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • Kin

    ½

  • The Golem

    ★½