Pukapa has logged 41 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Good Son

The Good Son

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Super Troopers

Super Troopers

2001
×
★★★
Edit this entry  
30
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Splash

Splash

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Adventures of Robin Hood

The Adventures of Robin Hood

1938
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★½
Edit this entry  
13
Bill Burr: Let It Go

Bill Burr: Let It Go

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Bill Burr: You People Are All The Same

Bill Burr: You People Are All The Same

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Bill Burr: Walk Your Way Out

Bill Burr: Walk Your Way Out

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
George Carlin: Doin' it Again

George Carlin: Doin' it Again

1990
×
★★★★
Edit this entry  
13
George Carlin: Jammin' in New York

George Carlin: Jammin' in New York

1992
×
★★★★
Edit this entry  
13
George Carlin: You Are All Diseased

George Carlin: You Are All Diseased

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
12
George Carlin: It's Bad for Ya!

George Carlin: It's Bad for Ya!

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
12
George Carlin: Life Is Worth Losing

George Carlin: Life Is Worth Losing

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
12
George Carlin: Complaints & Grievances

George Carlin: Complaints & Grievances

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Les Misérables

Les Misérables

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★½
Edit this entry  
09
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pokémon: Destiny Deoxys

Pokémon: Destiny Deoxys

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pokémon: Jirachi Wish Maker

Pokémon: Jirachi Wish Maker

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
PlayTime

PlayTime

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pokémon Heroes: Latios and Latias

Pokémon Heroes: Latios and Latias

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Pokémon 4Ever: Celebi - Voice of the Forest

Pokémon 4Ever: Celebi - Voice of the Forest

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mon Oncle

Mon Oncle

1958
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Incredible Shrinking Man

The Incredible Shrinking Man

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Pokémon 3: The Movie - Spell of the Unown

Pokémon 3: The Movie - Spell of the Unown

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pokémon: The Movie 2000

Pokémon: The Movie 2000

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Monsieur Hulot's Holiday

Monsieur Hulot's Holiday

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pokémon: The First Movie - Mewtwo Strikes Back

Pokémon: The First Movie - Mewtwo Strikes Back

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jour de Fête

Jour de Fête

1949
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
National Treasure

National Treasure

2004
×
Read the review Edit this entry  
03
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Looney, Looney, Looney Bugs Bunny Movie

The Looney, Looney, Looney Bugs Bunny Movie

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
01
20 Million Miles to Earth

20 Million Miles to Earth

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry