• Fargo

    Fargo

    ★★★★

    you betcha!

  • Bend It Like Beckham

    Bend It Like Beckham

    ★★½

    “lesbian? her birthday is in march. i thought she was a pisces?”

  • Valentine

    Valentine

    ★★

    this movie is shit but denise richards is miles far from looking like shit

  • Baby Driver

    Baby Driver

    ★★★★

    how did he run without his earphones falling out??

  • Addams Family Values

    Addams Family Values

    ★★★★½

    me and wednesday would get on so well

  • Fresh

    Fresh

    ★★½

    me thinking this was a rom com >>

  • WandaVision

    WandaVision

    ★★★½

    where was my fantasy agatha and wanda make out scene???

  • Shrek

    Shrek

    ★★★★½

    changed cinema

  • Singin' in the Rain

    Singin' in the Rain

    the purest of all movies

  • Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

    Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

    ★★★★★

    velma in a latex suit serves girlboss

  • Last Night in Soho

    Last Night in Soho

    ★★★½

    if i had dreams that i was anya taylor joy, i would never wanna wake up again

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

    i had the last 30 mins in 2.0x speed and it was the most hilarious thing ever