Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Zootopia

Zootopia

2016
×
Edit this entry  
21
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Bend It Like Beckham

Bend It Like Beckham

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Big Fat Liar

Big Fat Liar

2002
×
★★
Edit this entry  
09
Emma.

Emma.

2020
×
Edit this entry  
09
You Again

You Again

2010
×
★★★½
Edit this entry  
08
Valentine

Valentine

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
Edit this entry  
05
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★
Edit this entry  
27
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
Edit this entry  
24
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fresh

Fresh

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
Edit this entry  
18
Mulan II

Mulan II

2004
×
★★½
Edit this entry  
14
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bring It On: In It to Win It

Bring It On: In It to Win It

2007
×
★★
Edit this entry  
03
The Wedding Planner

The Wedding Planner

2001
×
★½
Edit this entry  
25
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Pleasantville

Pleasantville

1998
×
Edit this entry  
20
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
Read the review Edit this entry  
16
The Little Mermaid II: Return to the Sea

The Little Mermaid II: Return to the Sea

2000
×
★½
Edit this entry  
16
Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

2012
×
★★½
Edit this entry  
14
St. Trinian's

St. Trinian's

2007
×
★★★
Edit this entry  
12
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bratz

Bratz

2007
×
★★
Edit this entry  
11
Grease 2

Grease 2

1982
×
★½
Edit this entry  
10
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Happily N'Ever After 2

Happily N'Ever After 2

2009
×
Edit this entry  
07
Tinker Bell and the Lost Treasure

Tinker Bell and the Lost Treasure

2009
×
★★
Edit this entry  
07
Camp Rock

Camp Rock

2008
×
Edit this entry  
05
The Sisterhood of the Traveling Pants

The Sisterhood of the Traveling Pants

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bring It On

Bring It On

2000
×
Read the review Edit this entry  
02
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★
Edit this entry  
02
Scooby-Doo and the Alien Invaders

Scooby-Doo and the Alien Invaders

2000
×
Edit this entry  
02
Coyote Ugly

Coyote Ugly

2000
×
Edit this entry  
31
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Click

Click

2006
×
★★
Edit this entry  
30
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
Edit this entry  
29
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Cat Returns

The Cat Returns

2002
×
Edit this entry  
27
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★
Edit this entry  
27
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
Read the review Edit this entry  
24
Bring It On: All or Nothing

Bring It On: All or Nothing

2006
×
★★★
Edit this entry