Sort by
  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★★

  • Tom Segura: Sledgehammer

  • a display of light

  • The Stranger

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★

  • Asteroid City

    ★★★★

  • John Mulaney: Baby J

  • Beau Is Afraid

    ★★

  • Bottoms

    ★★★½

  • Cocaine Bear

    ★★½

  • The Pauper

  • Knock at the Cabin

    ★★★★

  • White boy drops epic freestyle at Tár (2022) screening

  • Babushko

  • Smile

    ★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • The Whale

    ★★★★½

  • TÁR

    ★★★★½

  • Terrifier 2

  • The Smiling Friends Go to Brazil!

  • Skinamarink

    ★★

  • Nope

    ★★★★

  • Minions: The Rise of Gru

  • Crimes of the Future

    ★★★★½

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Jackass 4.5

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Lights, Like Angels, Flying

  • The Northman

    ★★★★

  • Ambulance

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back - The Rooftop Concert

  • Barking

  • Spider-Man: No Way Home

    ★½

  • The King's Man

    ★½

  • The Grucifixion

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

  • House of Gucci

    ★★

  • Rhett and Link’s Night of Terror

  • Encanto

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Black Phone

    ★★½

  • Squid Game

  • The Death of David Cronenberg

    ★★

  • Halloween Kills

    ★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★★★

  • Vortex

    ★★★★½

  • Memoria

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Luca

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

  • 2025: The World Enslaved by a Virus

    ½

  • The Croods: A New Age

    ★★½

  • OPAL

    ★★★½

  • asdfmovie13

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★