Daryl has logged 39 entries for films during March 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
You Will Meet a Tall Dark Stranger

You Will Meet a Tall Dark Stranger

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Jaws: The Revenge

Jaws: The Revenge

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Delivery Man

Delivery Man

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Big Sleep

The Big Sleep

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Wild Card

Wild Card

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
'71

'71

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Focus

Focus

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
John Q

John Q

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
Read the review Edit this entry  
14
The Best Exotic Marigold Hotel

The Best Exotic Marigold Hotel

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mama

Mama

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
King Kong

King Kong

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Stalag 17

Stalag 17

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Great Dictator

The Great Dictator

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Go

Go

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
About Time

About Time

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Happythankyoumoreplease

Happythankyoumoreplease

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Black Sea

Black Sea

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Walk Among the Tombstones

A Walk Among the Tombstones

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Wild

Wild

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Master

The Master

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Jewel of the Nile

The Jewel of the Nile

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Willow Creek

Willow Creek

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Fountain

The Fountain

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Chasing Amy

Chasing Amy

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Whiplash

Whiplash

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry