Daryl has logged 339 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Maps to the Stars

Maps to the Stars

2014
×
★★★½
Edit this entry  
28
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Irrational Man

Irrational Man

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
★★★
Edit this entry  
27
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Joy

Joy

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★½
Edit this entry  
22
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Edit this entry  
21
It's Kind of a Funny Story

It's Kind of a Funny Story

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Boulevard

Boulevard

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Absolutely Anything

Absolutely Anything

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
American Ultra

American Ultra

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Once Upon a Time in America

Once Upon a Time in America

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Father Christmas

Father Christmas

1991
×
★★★★
Edit this entry  
12
Jack Frost

Jack Frost

1998
×
★★★
Edit this entry  
12
Still Alice

Still Alice

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cop Car

Cop Car

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Goosebumps

Goosebumps

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Tinker Tailor Soldier Spy

Tinker Tailor Soldier Spy

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Walk

The Walk

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Everest

Everest

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Black Mass

Black Mass

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Philadelphia

Philadelphia

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Visit

The Visit

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dope

Dope

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
District 9

District 9

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Vagabond

The Vagabond

1916
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Minions

Minions

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry