Daryl has logged 562 entries for films during 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
If I Stay

If I Stay

2014
×
★★½
Edit this entry  
31
Million Dollar Arm

Million Dollar Arm

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dumb and Dumber To

Dumb and Dumber To

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Madagascar 3: Europe's Most Wanted

Madagascar 3: Europe's Most Wanted

2012
×
★★½
Edit this entry  
29
Foxcatcher

Foxcatcher

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Beethoven's 2nd

Beethoven's 2nd

1993
×
★★½
Edit this entry  
24
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1994
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
★★
Edit this entry  
23
Andre

Andre

1994
×
★★★
Edit this entry  
23
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★½
Edit this entry  
22
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★½
Edit this entry  
21
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Problem Child

Problem Child

1990
×
★★★
Edit this entry  
20
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Edit this entry  
15
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Maltese Falcon

The Maltese Falcon

1941
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Boxtrolls

The Boxtrolls

2014
×
★★★
Edit this entry  
14
Father Christmas

Father Christmas

1991
×
★★★★
Edit this entry  
13
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★
Edit this entry  
11
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pearl Harbor

Pearl Harbor

2001
×
★★½
Edit this entry  
08
Passport to Pimlico

Passport to Pimlico

1949
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Magic in the Moonlight

Magic in the Moonlight

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★½
Edit this entry  
06
Predator

Predator

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Toy Story That Time Forgot

Toy Story That Time Forgot

2014
×
★★★
Edit this entry  
06
Hog Wild

Hog Wild

1930
×
★★★
Edit this entry  
05
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Lethal Weapon 2

Lethal Weapon 2

1989
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
I'll Be Home for Christmas

I'll Be Home for Christmas

1998
×
★½
Edit this entry  
28
Little Manhattan

Little Manhattan

2005
×
★★★
Edit this entry  
27
Meatballs

Meatballs

1979
×
★★½
Edit this entry  
26
Office Space

Office Space

1999
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Kings of Summer

The Kings of Summer

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Driving Miss Daisy

Driving Miss Daisy

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
To Catch a Thief

To Catch a Thief

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
One Fine Day

One Fine Day

1996
×
★★½
Edit this entry  
21
Casino

Casino

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry