PTAbro has logged 18 entries for films during January 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Marathon Man

Marathon Man

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Dark Horse

Dark Horse

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Jim Jefferies: Fully Functional

Jim Jefferies: Fully Functional

2012
×
★★★
Edit this entry  
29
8½

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Couch

Couch

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Time in the West

Once Upon a Time in the West

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ran

Ran

1985
×
★★★
Edit this entry  
22
Lolita

Lolita

1962
×
★★★½
Edit this entry  
21
Gosford Park

Gosford Park

2001
×
★★★
Edit this entry  
20
Timecrimes

Timecrimes

2007
×
★★★
Edit this entry  
20
Prelude: Dog Star Man

Prelude: Dog Star Man

1962
×
★★★½
Edit this entry  
19
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★½
Read prior review Edit this entry