Sort by

PT: psycho tman has logged 65 entries for films during November 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dragonball Evolution

Dragonball Evolution

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Menu

The Menu

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Strange World

Strange World

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Amistad

Amistad

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Dollhouse

The Dollhouse

2017
×
Read the review Edit this entry  
24
Chucky's Family Vacation

Chucky's Family Vacation

2005
×
Read the review Edit this entry  
23
The Legacy of Chucky

The Legacy of Chucky

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
My Wife Is Retarded

My Wife Is Retarded

2007
×
Read the review Edit this entry  
21
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pre-Game

Pre-Game

2022
×
Read the review Edit this entry  
16
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hook

Hook

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Carrie

Carrie

2013
×
Read the review Edit this entry  
15
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Always

Always

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Empire of the Sun

Empire of the Sun

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Color Purple

The Color Purple

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Don Cheadle is Captain Planet - Part 4

Don Cheadle is Captain Planet - Part 4

2012
×
Read the review Edit this entry  
14
Don Cheadle is Captain Planet - Part 3

Don Cheadle is Captain Planet - Part 3

2012
×
Read the review Edit this entry  
14
Don Cheadle is Captain Planet - Part 2

Don Cheadle is Captain Planet - Part 2

2012
×
Read the review Edit this entry  
14
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Rage: Carrie 2

The Rage: Carrie 2

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Captain Planet with Don Cheadle

Captain Planet with Don Cheadle

2011
×
Read the review Edit this entry  
13
American Psycho with Huey Lewis and Weird Al

American Psycho with Huey Lewis and Weird Al

2013
×
Read the review Edit this entry  
13
1941

1941

1979
×
Read the review Edit this entry  
12
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Men in Black 3

Men in Black 3

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Sugarland Express

The Sugarland Express

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry