• Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Allen v. Farrow

  • Creating The Queen's Gambit

  • Pretend It's a City

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Zappa

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★

  • Fireball: Visitors From Darker Worlds

  • David Byrne's American Utopia

  • My Brother Jordan

  • Smiling Friends

  • The Lighthouse: A Dark & Stormy Tale

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • Baker 4

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Lição de Voo Nº1

    ★★★★★

  • Annabelle Comes Home

  • Child's Play

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★½

  • Punk

  • When I Get Home

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • Incredibles 2

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Bao

  • How to Live with Regret

    ★★★★★

  • The Day the Beans Ran Out

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Flower Boy: A Conversation

  • Saturation

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • The Road to Magnasanti

    ★★★★

  • Lady Bird

    ½

  • Detroit

  • Abducted in Plain Sight

  • Hot Summer Nights

    ½

  • Baby Driver

  • Beauty and the Beast

    ½

  • T2 Trainspotting

    ★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★½

  • Escape from Park City

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Hi Stranger

  • The Spiritual Life of Wholesale Goods

    ★★★★

  • Suicide Squad

    ½

  • The Salesman

    ★½

  • Gimme Danger

    ★★★★★

  • Paterson

    ★★★★½

  • Café Society

  • How to Act on Reality TV

    ★★★

  • Allegiant

  • Temporary Color

  • Eat That Question: Frank Zappa in His Own Words

    ★★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • The Big Short

    ★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

  • Bridge of Spies

    ★★½

  • Kristen

    ★½

  • The Lobster

    ★★★

  • Paper Towns