Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Blue Collar

Blue Collar

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Infernal Affairs II

Infernal Affairs II

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Mother

The Mother

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Saboteur

Saboteur

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mishima: A Life in Four Chapters

Mishima: A Life in Four Chapters

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Inside

Inside

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Kill Them All and Come Back Alone

Kill Them All and Come Back Alone

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Trolls World Tour

Trolls World Tour

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sharper

Sharper

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Air

Air

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Tetris

Tetris

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Both Sides of the Blade

Both Sides of the Blade

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Vice

Vice

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Lady from Shanghai

The Lady from Shanghai

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Pearl

Pearl

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bend of the River

Bend of the River

1952
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Diamantino

Diamantino

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mr. Klein

Mr. Klein

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
No Bears

No Bears

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Heat

Heat

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Marathon Man

Marathon Man

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Man with a Movie Camera

Man with a Movie Camera

1929
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tinker Tailor Soldier Spy

Tinker Tailor Soldier Spy

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Jackie Robinson

Jackie Robinson

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Devotion

Devotion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Clear History

Clear History

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Me and Orson Welles

Me and Orson Welles

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Creed III

Creed III

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry