• Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • 100% Wolf

    ★★

  • The Twentieth Century

    ★★★★★

  • Guest of Honour

    ★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★

  • When You're Lost in the Rain

    ★★★½

  • 1968 < 2018 > 2068

    ★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★½

  • The Nice Guys

    ★★

  • The Lobster

    ★★★★

  • Wawa

    ★★★★

  • The Dirties

    ★★★½

  • Enemy

    ★★

  • When You Sleep

    ★★½

  • The Dictator

    ★★½

  • Drive

    ★★

  • The Cow Who Wanted To Be a Hamburger

    ★★★★½

  • Final Flesh

    ★★★★½

  • Dogtooth

    ★★★★

  • Daddy Longlegs

    ★★★½

  • The Wrestler

    ★★★★½

  • Burn After Reading

    ★★★

  • Stand Up

    ★★★

  • Italian Spiderman

    ★★★★

  • My Winnipeg

    ★★★★★

  • Frownland

    ★★★½

  • Murder Party

    ★★★½

  • Flying Saucey!

    ★★★

  • Tideland

  • Scary Movie 3

    ★★★

  • Save the Green Planet!

    ★★★★

  • Reflections of Evil

    ★★★

  • Dracula: Pages from a Virgin's Diary

    ★★★★

  • Vanilla Sky

    ★★

  • In the Mood for Love

    ★★★

  • But I'm a Cheerleader

    ★★★★★

  • American Beauty

    ★★★★

  • Ghost Dog: The Way of the Samurai

    ★★★★

  • The Prince of Egypt

    ★★★½

  • Happiness

    ★★★★

  • Happy Together

    ★★★★

  • The Watermelon Woman

    ★★★★½

  • Ghost in the Shell

    ★★★★

  • Fallen Angels

    ★★★½

  • Chungking Express

    ★★★★½

  • On the Silver Globe

    ★★★★★

  • The Flying Luna Clipper

    ★★★★★

  • Raising Arizona

    ★★★★

  • Steps

    ★★★★½

  • The Public Woman

    ★★★★

  • City of Pirates

    ★★★★

  • Tango

    ★★★★

  • Scanners

    ★★★½

  • Jubilee

    ★★★½

  • House

    ★★★★★

  • Zardoz

    ★★★★

  • The Wicker Man

    ★★★★½

  • Plamuz

    ★★★½

  • Beyond the Valley of the Dolls

    ★★★★

  • Funeral Parade of Roses

    ★★★★★

  • Symbiopsychotaxiplasm: Take One

    ★★★★

  • The Golden Bat

    ★★★½

  • Persona

    ★★★★

  • A Woman Is a Woman

    ★½

  • Godzilla

    ★★★

  • Sawdust and Tinsel

    ★★★