• The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Dolittle

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Coco

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★½

  • The Martian

    ★★★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★

  • Song of the Sea

    ★★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★★

  • Ratatouille

    ★★★★★

  • Mean Girls

    ★★★★★

  • The Truman Show

    ★★★★★

  • Space Jam

    ★★★★