jason has logged 91 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Visit

The Visit

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Whiplash

Whiplash

2014
×
Edit this entry  
23
Old

Old

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Kill Zone 2

Kill Zone 2

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Worlds

Worlds

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Worlds

Worlds

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Smiley Face Killers

Smiley Face Killers

2020
×
Edit this entry  
19
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★★
Edit this entry  
18
All or Nothing: Tottenham Hotspur

All or Nothing: Tottenham Hotspur

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Romance

Romance

1999
×
★★★
Edit this entry  
16
Love & Pop

Love & Pop

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Graveyard of Honor

Graveyard of Honor

2002
×
★★★★
Edit this entry  
14
Dancer in the Dark

Dancer in the Dark

2000
×
★★★★
Edit this entry  
13
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★
Edit this entry  
12
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Elle

Elle

2016
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Scary of Sixty-First

The Scary of Sixty-First

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
The Rocking Horsemen

The Rocking Horsemen

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
Edit this entry  
22
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
Edit this entry  
03
Superstar: The Karen Carpenter Story

Superstar: The Karen Carpenter Story

1988
×
★★★★
Edit this entry  
03
Floating under a Honey Tree

Floating under a Honey Tree

1998
×
Edit this entry  
02
The Girl from Monday

The Girl from Monday

2005
×
★★
Edit this entry  
01
The Book of Life

The Book of Life

1998
×
★★★★
Edit this entry  
30
Sudden Manhattan

Sudden Manhattan

1996
×
★★★
Edit this entry  
29
Paranoid Park

Paranoid Park

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Unbelievable Truth

The Unbelievable Truth

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Elephant

Elephant

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Surviving Desire

Surviving Desire

1992
×
★★★★
Edit this entry  
25
Amateur

Amateur

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Simple Men

Simple Men

1992
×
★★★★
Edit this entry  
24
Trust

Trust

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Trust

Trust

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★
Edit this entry  
21
Freddy Got Fingered

Freddy Got Fingered

2001
×
★★★★
Edit this entry  
21
Nenette and Boni

Nenette and Boni

1996
×
★★★
Edit this entry  
16
Morvern Callar

Morvern Callar

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Martin Cries

Martin Cries

2017
×
★★
Edit this entry  
14
Jessica Forever

Jessica Forever

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Baby Anger

Baby Anger

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
13
After School Knife Fight

After School Knife Fight

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
Yung Lean: In My Head

Yung Lean: In My Head

2020
×
★★
Edit this entry  
10
Gummo

Gummo

1997
×
★★★★
Edit this entry  
09
Gummo

Gummo

1997
×
★★★★
Edit this entry  
06
Breadcrumb Trail

Breadcrumb Trail

2014
×
★★
Edit this entry  
05
Bully

Bully

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Totally Fucked Up

Totally Fucked Up

1993
×
★★★★
Edit this entry  
27
i thot i wuz free

i thot i wuz free

2016
×
★★★
Edit this entry