PRY has logged 348 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Room

The Room

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
The Circle

The Circle

2017
×
Edit this entry  
28
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
Edit this entry  
28
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
Edit this entry  
27
Flatliners

Flatliners

2017
×
Edit this entry  
27
Bright

Bright

2017
×
Edit this entry  
25
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★★
Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Edit this entry  
20
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
Read prior review Edit this entry  
12
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
Read prior review Edit this entry  
09
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
Read prior review Edit this entry  
08
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Temple

Temple

2017
×
Edit this entry  
06
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
Edit this entry  
02
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Roman J. Israel, Esq.

Roman J. Israel, Esq.

2017
×
Edit this entry  
01
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Wheelman

Wheelman

2017
×
Edit this entry  
26
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Bedeviled

Bedeviled

2016
×
Edit this entry  
24
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Super 8

Super 8

2011
×
★★★★
Edit this entry  
16
Justice League

Justice League

2017
×
Read prior review Edit this entry  
15
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
Edit this entry  
13
Black Butterfly

Black Butterfly

2017
×
Edit this entry  
12
Don't Knock Twice

Don't Knock Twice

2016
×
Edit this entry  
12
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
Read prior review Edit this entry  
12
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Death Note

Death Note

2017
×
Read prior review Edit this entry