Sort by

Projeto has logged 147 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Private Desert

Private Desert

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
7 Prisoners

7 Prisoners

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Antlers

Antlers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Vampire Academy

Vampire Academy

2014
×
Read the review Edit this entry  
15
Absolute Beginners

Absolute Beginners

1986
×
Read the review Edit this entry  
14
The Woman

The Woman

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Once Upon a Time in China

Once Upon a Time in China

1991
×
Read the review Edit this entry  
01
Office Space

Office Space

1999
×
Read the review Edit this entry  
31
Miller's Crossing

Miller's Crossing

1990
×
Read the review Edit this entry  
30
The Lodge

The Lodge

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rogue City

Rogue City

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
Indianara

Indianara

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
Beckett

Beckett

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Beckett

Beckett

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Swarm

The Swarm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Collective

Collective

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
The Hole

The Hole

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Last Mercenary

The Last Mercenary

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Time and Tide

Time and Tide

2000
×
Read the review Edit this entry  
06
In the Heights

In the Heights

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Meek's Cutoff

Meek's Cutoff

2010
×
Read the review Edit this entry  
03
Sylvie's Love

Sylvie's Love

2020
×
Read the review Edit this entry  
02
New Rose Hotel

New Rose Hotel

1998
×
Read the review Edit this entry  
30
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Old

Old

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Smell of Us

The Smell of Us

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Dirty Dozen

The Dirty Dozen

1967
×
Read the review Edit this entry