Sort by

Ry has logged 18 entries for films during October 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Mr. Right

Mr. Right

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Denial

Denial

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Inferno

Inferno

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Boo! A Madea Halloween

Boo! A Madea Halloween

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Elle

Elle

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
13th

13th

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Queen of Katwe

Queen of Katwe

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Birth of a Nation

The Birth of a Nation

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
½
Read the review Edit this entry