• The Batman

    ★★★

  • Turning Red

    ★★½

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★½

  • Uncharted

  • Shut In

    ★½

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Navalny

    ★★½

  • I Didn't See You There

    ★★½

  • Emily the Criminal

    ★★★

  • Something in the Dirt

    ★★★½

  • A House Made of Splinters

    ★★★½

  • Honk for Jesus. Save Your Soul.

    ★★★

  • God's Country

    ★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★

  • The Cow Who Sang a Song into the Future

    ★★★

  • The Territory

    ★★★½

  • 2nd Chance

    ★★★

  • Dual

    ★★½

  • Resurrection

    ★★★

  • Jihad Rehab

    ★★★★

  • Framing Agnes

    ★★½

  • Klondike

    ★★★★½

  • Speak No Evil

    ★★½

  • Leonor Will Never Die

    ★★★½

  • Nothing Compares

    ★★★½

  • Fire of Love

    ★★★★

  • When You Finish Saving the World

    ★★

  • Fresh

  • The Matrix Resurrections

  • O Night Divine

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Red Notice

    ★½

  • Encanto

    ★★½

  • Eternals

    ★½

  • The Rescue

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

  • No Time to Die

    ★★½

  • V/H/S/94

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Wolf

  • Squid Game

    ★★★

  • Silent Night

    ★★★

  • Charlotte

    ★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • The Desperate Hour

  • Benediction

    ★★½

  • Nobody Has to Know

    ★★½

  • Lo invisible

    ★★½

  • The Humans

    ★★★★

  • Listening to Kenny G

    ★★★★½

  • Dashcam

    ½

  • To Kill the Beast

    ★★½

  • Attica

    ★★½

  • Inexorable

    ★★

  • 7 Prisoners

    ★★★★

  • The Box

    ★★½

  • Happening

    ★★★½

  • Out of Sync

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Sundown

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★

  • Julia

    ★★★½

  • Encounter

    ★★★