Sort by

Benjamin has logged 33 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Plot of Fear

Plot of Fear

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Eva

Eva

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Showdown in Little Tokyo

Showdown in Little Tokyo

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Beastie Boys Story

Beastie Boys Story

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sea of Love

Sea of Love

1989
×
★★★½
Edit this entry  
23
Inseminoid

Inseminoid

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Wonder Women

Wonder Women

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fly Me

Fly Me

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Drug Stories! Narcotic Nightmares and Hallucinogenic Hellrides

Drug Stories! Narcotic Nightmares and Hallucinogenic Hellrides

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bruce Lee: The Man, The Myth

Bruce Lee: The Man, The Myth

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Diary of a Mad Housewife

Diary of a Mad Housewife

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Tango of Perversion

Tango of Perversion

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
This Is Not a Film

This Is Not a Film

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Escape from L.A.

Escape from L.A.

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Nam Angels

Nam Angels

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Lost Empire

The Lost Empire

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Busted Up

Busted Up

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Raiders

The Raiders

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Miami Vice: Brother's Keeper

Miami Vice: Brother's Keeper

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1956
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Muthers

The Muthers

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bloody Muscle Body Builder in Hell

Bloody Muscle Body Builder in Hell

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Patty Hearst

Patty Hearst

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Taking of Beverly Hills

The Taking of Beverly Hills

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Gladiator

The Gladiator

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Targets

Targets

1968
×
★★★★½
Edit this entry