• D Block

    ★★

  • Pakka Commercial

    ★½

  • Om - The Battle Within

    ½

  • Yaanai

    ★★★

  • Rocketry: The Nambi Effect

    ★★★★

  • Dear Vikram

    ½

  • Blasted

    ★★

  • Losing Addison

    ½

  • 7 Days 6 Nights

    ½

  • Murder at Yellowstone City

    ★½

  • The Man From Toronto

  • Chor Bazaar

    ½

  • Forensic

    ★½

  • Sammathame

    ★½

  • JugJugg Jeeyo

    ★★★½

  • Rise

    ★★★

  • Love & Gelato

    ½

  • Joel Kim Booster: Psychosexual

    ★★★★

  • Suzhal: The Vortex

    ★★★½

  • Viraata Parvam

    ★★★½

  • Nikamma

    ½

  • The Good Neighbor

    ★★★½

  • Godse

  • O2

  • Snoop Dogg's F*cn Around Comedy Special

    ½

  • Jerry & Marge Go Large

    ★★½

  • Spiderhead

    ★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★½

  • Pete Davidson Presents: The Best Friends

    ½

  • Amy Schumer Presents: Parental Advisory

    ½

  • My Fake Boyfriend

  • Ardh

    ★★½

  • Janhit Mein Jaari

    ★½

  • Kinnerasani

    ½

  • 777 Charlie

    ★★★★

  • Ante... Sundaraniki!

    ★★★★½

  • Innale Vare

    ★½

  • Lightyear

    ★★★

  • Hustle

    ★★★½

  • Jennifer Lopez: Halftime

    ★★★

  • Ms. Marvel

    ★★★★½

  • Hollywood Stargirl

    ★½

  • Fire Island

    ★★★★

  • Major

    ★★★★

  • Samrat Prithviraj

    ★★½

  • Vikram

    ★★★★½

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

    ★★★★

  • Vaaitha

    ★★★

  • Kuttavum Shikshayum

    ★★★

  • Iain Stirling Failing Upwards

    ★★

  • Anek

    ★★★½

  • F3: Fun and Frustration

    ★½

  • Pothanur Thabal Nilayam

    ★★½

  • Interceptor

    ★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • The Making of Moon Knight

    ★★★½

  • Ricky Gervais: SuperNature

    ★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★★

  • Keedam

    ★½

  • Men

    ★★★★

  • Nenjuku Needhi

    ★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Bhool Bhulaiyaa 2

    ★★★

  • Dhaakad

    ★★½

  • 12th Man

    ★★½

  • Last Seen Alive

    ½

  • Meri Awas Suno

  • Saunkan Saunkne

    ★★

  • Jo & Jo

    ★★★

  • Ayngaran

    ★½

  • Puzhu

    ★★★

  • Jayeshbhai Jordaar

    ★★★