• La La Land

    ★★★★½

  • Suicide Squad

    ★½

  • Blair Witch

  • The Conjuring 2

    ★★★★

  • Hush

    ★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★½

  • The Revenant

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★½

  • Tales of Halloween

    ★★★½

  • The Martian

  • Steve Jobs

    ★★★★★

  • Room

    ★★★

  • Ant-Man

    ★★★

  • Jurassic World

    ★★½

  • Green Room

    ★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★½

  • The Witch

    ★★★

  • Ex Machina

    ★★★★½

  • Interstellar

    ★★★½

  • V/H/S: Viral

  • John Wick

    ★★★½

  • Zombeavers

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • It Follows

    ★★★½

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★½

  • The Lego Movie

    ★★★½

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★

  • The Guest

    ★★★★

  • The Babadook

    ★★★

  • Frozen

    ★★★½

  • Coherence

    ★★★★

  • Crystal Lake Memories: The Complete History of Friday the 13th

    ★★★★★

  • Under the Skin

    ★★★

  • Gravity

    ★★★½

  • Snowpiercer

    ★★★★½

  • The Bling Ring

    ★★★

  • Iron Man 3

  • The Conjuring

    ★★★★½

  • V/H/S/2

    ★★★★

  • Resident Evil: Retribution

    ★★½

  • V/H/S

    ★★½

  • The Dark Knight Rises

    ★★★

  • The Avengers

    ★★★½

  • Resolution

    ★★★½

  • The Woman Who Wasn't There

    ★★★

  • The Hunger Games

    ★★★½

  • The Girl with the Dragon Tattoo

    ★★★★

  • The Cabin in the Woods

    ★★★½

  • You're Next

    ★★★★

  • Contagion

    ★★★★★

  • Captain America: The First Avenger

  • Drive

    ★★★★

  • We Need to Talk About Kevin

    ★★★★½

  • Thor

  • Scream 4

    ★★★

  • Sucker Punch

  • The Roommate

    ½

  • My Soul to Take

    ★★★

  • The Social Network

    ★★★★

  • Black Swan

    ★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★

  • Inception

    ★★★★½

  • Exit Through the Gift Shop

    ★★★★★

  • Avatar

    ★★★

  • Triangle

    ★★½

  • Jennifer's Body

    ★★★★

  • Sorority Row

    ★★

  • Night of the Demons

    ★½