• The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Stowaway

    ★★★★

  • Run

    ★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Host

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Mucho Mucho Amor: The Legend of Walter Mercado

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★★

  • The Beach House

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Child's Play

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Us

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★★½

  • Hell Fest

    ★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • Roma

    ★★★½

  • Cam

    ★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Behind the Curve

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Unfriended: Dark Web

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Game Night

    ★★½

  • Annihilation

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • The Babysitter

    ★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Gerald's Game

    ★★★★

  • Mom and Dad

    ★★½

  • The Ritual

    ★★½

  • I, Tonya

    ★★★

  • mother!

    ★★½

  • It

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★

  • Okja

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★

  • Doctor Strange

    ★★½

  • Split

    ★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★½

  • Suicide Squad

    ★½