primalignity has logged 21 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Predator 2

Predator 2

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Dredd

Dredd

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Predator

Predator

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Nobody

Nobody

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Lords of Chaos

Lords of Chaos

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
2 Days in Paris

2 Days in Paris

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
16
A Bullet for the General

A Bullet for the General

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Town Without Pity

Town Without Pity

1961
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Breathless

Breathless

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
½
Read prior review Edit this entry  
07
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★
Read prior review Edit this entry  
06
Paisan

Paisan

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Con Air

Con Air

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
District 9

District 9

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Metropolis

Metropolis

1927
×
★★★★★
Read the review Edit this entry