• Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • Soul

    ★★★

  • The Kid Detective

    ★★★½

  • Antebellum

    ★½

  • The Hunt

    ★★

  • Rebuilding Paradise

    ★★½

  • Cats

    ½

  • 1917

    ★★★★★

  • Simon Gouache - Gouache

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Pavarotti

    ★★★

  • Matthias & Maxime

    ★★★

  • Parasite

    ★★★½

  • Yesterday

    ★★½

  • Leaving Neverland

    ★★★★★

  • Knock Down the House

    ★★½

  • The Great Hack

    ★★

  • Fyre

    ★★★★

  • Glass

    ★★

  • Welcome to Marwen

    ★★

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★★

  • Brian Banks

    ★★

  • Apostle

    ★★½

  • The Death & Life of John F. Donovan

    ★★

  • Screwball

    ★★★★½

  • Fahrenheit 11/9

    ★½

  • Charlie Says

    ★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★

  • The Other Side of the Wind

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★½

  • Cam

    ★★★½

  • Whitney

    ★★★

  • Gotti

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Behind the Curve

    ★★★★

  • Satan & Adam

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Lords of Chaos

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★½

  • Mandy

    ★★★½

  • The Post

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Last Flag Flying

    ★★

  • The Breadwinner

    ★★★½

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★½

  • Suburbicon

    ★★

  • Good Time

    ★★★★½

  • The Florida Project

    ★★★

  • Get Me Roger Stone

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • The Foreigner

    ★★½

  • The Other Side of Hope

    ★★★★

  • T2 Trainspotting

    ★★½

  • God's Own Country

    ★★½

  • Get Out

    ★★★

  • Icarus

    ★★★★½

  • Votez Bougon

  • Rocco

    ★★

  • Silence

    ★★½

  • Allied

    ★★★

  • Michael Moore in TrumpLand

    ½