fresh has logged 144 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Malila: The Farewell Flower

Malila: The Farewell Flower

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Kicking and Screaming

Kicking and Screaming

1995
×
Read the review Edit this entry  
28
Gosford Park

Gosford Park

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Philadelphia Story

The Philadelphia Story

1940
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
An American in Paris

An American in Paris

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Love for Share

Love for Share

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Crossroads

Crossroads

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Judy

Judy

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Love in a Slice of Bread

Love in a Slice of Bread

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Doraemon : Nobita's Treasure Island

Doraemon : Nobita's Treasure Island

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Boy Band Con: The Lou Pearlman Story

The Boy Band Con: The Lou Pearlman Story

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Wet Season

Wet Season

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
So Long, My Son

So Long, My Son

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Someone's Wife in the Boat of Someone's Husband

Someone's Wife in the Boat of Someone's Husband

2013
×
Read the review Edit this entry  
20
Kim Ji-young, Born 1982

Kim Ji-young, Born 1982

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Queen of Black Magic

The Queen of Black Magic

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Impetigore

Impetigore

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dogfight

Dogfight

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Susi Susanti - Love All

Susi Susanti - Love All

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Amazing Grace

Amazing Grace

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Glorious Days

Glorious Days

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Gundermann

Gundermann

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
All About Me

All About Me

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
Glorious Days

Glorious Days

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Balloon

Balloon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dave Chappelle: The Age of Spin

Dave Chappelle: The Age of Spin

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dave Chappelle: Sticks & Stones

Dave Chappelle: Sticks & Stones

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Sword of Trust

Sword of Trust

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Good Boys

Good Boys

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Untouchable

Untouchable

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Late Night

Late Night

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry