Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Opening Night

Opening Night

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fast & Feel Love

Fast & Feel Love

2022
×
★★★
Edit this entry  
13
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Gospel According to André

The Gospel According to André

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Barb Wire

Barb Wire

1996
×
★★
Edit this entry  
10
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Gloria

Gloria

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Good Night, and Good Luck.

Good Night, and Good Luck.

2005
×
★★★★
Edit this entry  
03
Ricky Gervais: Humanity

Ricky Gervais: Humanity

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★
Edit this entry  
23
Belle

Belle

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
After Love

After Love

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Waitress

Waitress

2007
×
★★★★
Edit this entry  
08
Rifkin's Festival

Rifkin's Festival

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
Secrets & Lies

Secrets & Lies

1996
×
★★★★
Edit this entry  
07
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Batman

The Batman

2022
×
★★★
Edit this entry  
02
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
I Carry You with Me

I Carry You with Me

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
Blue Bayou

Blue Bayou

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Cheap Thrills

Cheap Thrills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Death on the Nile

Death on the Nile

1978
×
★★★★
Edit this entry  
14
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★★★
Edit this entry  
14
Till We Meet Again

Till We Meet Again

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Black Box

Black Box

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Being 17

Being 17

2016
×
★★★
Edit this entry  
13
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
Kukira Kau Rumah

Kukira Kau Rumah

2022
×
Read the review Edit this entry  
30
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
30
My Sassy Girl

My Sassy Girl

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Hero

A Hero

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Merindu Cahaya De Amstel

Merindu Cahaya De Amstel

2022
×
Read the review Edit this entry  
19
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Photocopier

Photocopier

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Slow West

Slow West

2015
×
★★★★
Edit this entry  
08
Cinta Pertama, Kedua & Ketiga

Cinta Pertama, Kedua & Ketiga

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Sublet

Sublet

2020
×
★★★
Edit this entry