• Merindu Cahaya De Amstel

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • The Hating Game

    ★★★★

  • Cinta Pertama, Kedua & Ketiga

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★

  • Losmen Bu Broto

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • A World Without

  • Photocopier

    ★★★

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Jagged

    ★★★★

  • Yuni

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Humans

    ★★★

  • The Guilty

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Cinderella

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Voyeurs

  • Candyman

    ★★★

  • Respect

    ★★★

  • Vengeance Is Mine, All Others Pay Cash

    ★★★★

  • Beckett

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Blood Red Sky

    ★★★

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★

  • The Medium

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★

  • Luca

    ★★★★

  • Ali & Ratu Ratu Queens

    ★★★

  • Far From the Tree

    ★★★★

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★

  • Oslo

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • TINA

    ★★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • Pretty Guardian Sailor Moon Eternal The Movie Part 2

    ★★★

  • The Mauritanian

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Mass

    ★★★★

  • Passing

    ★★★★

  • The Little Things

  • CODA

    ★★★

  • Malcolm & Marie

  • The Dig

    ★★★★

  • Pretty Guardian Sailor Moon Eternal The Movie Part 1

    ★★★

  • News of the World

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Dry

    ★★★

  • Let Them All Talk

    ★★★

  • The Prom

    ★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Shawn Mendes: In Wonder

  • Happiest Season

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • Let Him Go

    ★★★