Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
ARCANE

ARCANE

2021
×
★★
Edit this entry  
23
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Venom

Venom

2018
×
★★
Edit this entry  
14
Mighty Morphin Power Rangers: The Movie

Mighty Morphin Power Rangers: The Movie

1995
×
★½
Edit this entry  
14
Destino

Destino

2003
×
★★★½
Edit this entry  
13
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Sanshiro Sugata

Sanshiro Sugata

1943
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Transformers: Dark of the Moon

Transformers: Dark of the Moon

2011
×
★★★
Edit this entry  
10
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Play It Safe

Play It Safe

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Wolfpack

The Wolfpack

2015
×
★★★
Edit this entry  
04
Angel's Egg

Angel's Egg

1985
×
★★★★
Edit this entry  
03
Inception

Inception

2010
×
★★
Read prior review Edit this entry  
30
Logan

Logan

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Visit

The Visit

2015
×
★★★½
Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Joker

Joker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Transformers: Revenge of the Fallen

Transformers: Revenge of the Fallen

2009
×
Edit this entry  
19
Dune

Dune

1984
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Transformers

Transformers

2007
×
★★
Edit this entry  
18
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★
Edit this entry  
15
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Megamind

Megamind

2010
×
★★★★
Edit this entry  
13
At Midnight I'll Take Your Soul

At Midnight I'll Take Your Soul

1964
×
★★★
Edit this entry  
12
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Barnyard

Barnyard

2006
×
★★
Edit this entry  
03
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

1979
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Boy Who Killed My Parents

The Boy Who Killed My Parents

2021
×
★★½
Edit this entry  
29
Devilman Crybaby

Devilman Crybaby

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★½
Edit this entry  
24
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Edit this entry  
23
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★½
Edit this entry  
12
Thor

Thor

2011
×
★★
Edit this entry  
10
Fanny and Alexander

Fanny and Alexander

1983
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★★
Edit this entry  
06
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry