Sort by

pribsflicks has logged 30 entries for films during May 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Doctor Zhivago

Doctor Zhivago

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
War Machine

War Machine

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Adventures of Robin Hood

The Adventures of Robin Hood

1938
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Good Night, and Good Luck.

Good Night, and Good Luck.

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Passion of Joan of Arc

The Passion of Joan of Arc

1928
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Birds

The Birds

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Alien³

Alien³

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
For a Few Dollars More

For a Few Dollars More

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Gone with the Wind

Gone with the Wind

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Founder

The Founder

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Queen of Katwe

Queen of Katwe

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry