• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Sound of Violet

  • The Northman

    ★★½

  • Ambulance

    ★★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★

  • The Lost City

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Studio 666

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Outfit

    ★★

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Marry Me

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Moonfall

    ★½

  • Scream

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Don't Look Up

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★½

  • Finch

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★

  • Robin Robin

  • The Harder They Fall

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Fever Dream

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • The Mad Women's Ball

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Attica

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Lead Me Home

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Cinderella

    ★★

  • The Hand of God

    ★★★★

  • Cyrano

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Memoria

    ★★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • A Hero

    ★★★★

  • The Windshield Wiper

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • On My Mind