Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Schumacher

Schumacher

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Rush

Rush

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
The Tatami Galaxy

The Tatami Galaxy

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Last: Naruto the Movie

The Last: Naruto the Movie

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hunter x Hunter: Phantom Rouge

Hunter x Hunter: Phantom Rouge

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Rascal Does Not Dream of a Dreaming Girl

Rascal Does Not Dream of a Dreaming Girl

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai

Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jesus Is Dead

Jesus Is Dead

2016
×
★★★★
Edit this entry  
13
Affliction

Affliction

2008
×
★★★
Edit this entry  
07
Jameson

Jameson

2018
×
Edit this entry  
05
Namets!

Namets!

2008
×
★★½
Edit this entry  
13
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Manila in the Claws of Light

Manila in the Claws of Light

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ang Pangarap Kong Holdap

Ang Pangarap Kong Holdap

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Where the Wild Things Are

Where the Wild Things Are

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Grown Ups 2

Grown Ups 2

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
BASEketball

BASEketball

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Death at a Funeral

Death at a Funeral

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry