Sort by

caroline has logged 320 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Middleditch & Schwartz

Middleditch & Schwartz

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Interview

The Interview

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jonas Brothers Family Roast

Jonas Brothers Family Roast

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cry-Baby

Cry-Baby

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Nocturne

Nocturne

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Michael Che: Shame the Devil

Michael Che: Shame the Devil

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
history of the entire world, i guess

history of the entire world, i guess

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Don't Hug Me I'm Scared 6

Don't Hug Me I'm Scared 6

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Don't Hug Me I'm Scared 5

Don't Hug Me I'm Scared 5

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Don't Hug Me I'm Scared 4

Don't Hug Me I'm Scared 4

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Don't Hug Me I'm Scared 3

Don't Hug Me I'm Scared 3

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Don't Hug Me I'm Scared 2

Don't Hug Me I'm Scared 2

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Don't Hug Me I'm Scared

Don't Hug Me I'm Scared

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Good Morning

Good Morning

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry