Sort by

preisman has logged 62 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
All the Bright Places

All the Bright Places

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
City of God

City of God

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ænigma

Ænigma

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Girl on the Third Floor

Girl on the Third Floor

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Platform

The Platform

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Killer

The Killer

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Duel

Duel

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Judgment Night

Judgment Night

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hara-Kiri: Death of a Samurai

Hara-Kiri: Death of a Samurai

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Grand Tour Presents: Seamen

The Grand Tour Presents: Seamen

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Headshot

Headshot

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fire and Ice

Fire and Ice

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Exterminators of the Year 3000

Exterminators of the Year 3000

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
All the Colors of the Dark

All the Colors of the Dark

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Stuff

The Stuff

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Glimpse Inside the Mind of Charles Swan III

A Glimpse Inside the Mind of Charles Swan III

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Tremors: A Cold Day in Hell

Tremors: A Cold Day in Hell

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Tammy and the T-Rex

Tammy and the T-Rex

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spenser Confidential

Spenser Confidential

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tremors 5: Bloodlines

Tremors 5: Bloodlines

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Cannibal Ferox

Cannibal Ferox

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Prom Night

Prom Night

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tremors 4: The Legend Begins

Tremors 4: The Legend Begins

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Revenge

Revenge

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Citizen X

Citizen X

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Tremors 3: Back to Perfection

Tremors 3: Back to Perfection

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Tremors 2: Aftershocks

Tremors 2: Aftershocks

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Tremors

Tremors

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sukiyaki Western Django

Sukiyaki Western Django

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Harold & Kumar Go to White Castle

Harold & Kumar Go to White Castle

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry