Sort by

preisman has logged 454 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Predators

Predators

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Demolition Man

Demolition Man

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Blob

The Blob

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Beyond the Darkness

Beyond the Darkness

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Versus

Versus

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
This Stuff'll Kill Ya!

This Stuff'll Kill Ya!

1971
×
Read the review Edit this entry  
28
Riding Bean

Riding Bean

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Yakuza Apocalypse

Yakuza Apocalypse

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Living Dead Girl

The Living Dead Girl

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Escape from L.A.

Escape from L.A.

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Wake Wood

Wake Wood

2009
×
Read the review Edit this entry  
24
The Gore Gore Girls

The Gore Gore Girls

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lily C.A.T.

Lily C.A.T.

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Exterminator

The Exterminator

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Transformers: Dark of the Moon

Transformers: Dark of the Moon

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Apocalypse Now Now

Apocalypse Now Now

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Wake Up

Wake Up

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
Backstroke

Backstroke

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Five Venoms

The Five Venoms

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Shinjuku Triad Society

Shinjuku Triad Society

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
True Lies

True Lies

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Crimson Tide

Crimson Tide

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Noelle

Noelle

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Police Story 2

Police Story 2

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Snowflake

Snowflake

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Grand Tour Presents: A Massive Hunt

The Grand Tour Presents: A Massive Hunt

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
LEGO Star Wars Holiday Special

LEGO Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
101 Acts of Love

101 Acts of Love

1971
×
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Dearest Sister

Dearest Sister

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Dead or Alive: Final

Dead or Alive: Final

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry