• They/Them

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

  • X

    ★★★

  • Scream

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • Squid Game

  • Spencer

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • AlRawabi School for Girls

  • Titane

    ★★★★½

  • Great Freedom

    ★★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★★★

  • In the Heights

    ★★

  • Coming 2 America

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Music

    ½

  • Long Toast

  • Hillbilly Elegy

    ½

  • The Queen's Gambit

  • Unhinged

    ★½

  • Hamilton

    ½

  • Bath Tub

    ½

  • Rhubarb

  • Unorthodox

  • Self Made: Inspired by the Life of Madam C.J. Walker

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★½

  • Tall Girl

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Child's Play

    ★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • And Then We Danced

    ★★★★

  • Brightburn

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Daddy Issues

  • Us

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★½

  • Bird Box

  • Bohemian Rhapsody

    ★½

  • Venom

    ★★½

  • The Perfection

    ★★

  • Green Book

    ★★

  • The Hate U Give

  • The Predator

  • Suspiria

    ★★½

  • The Meg

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★

  • Girl

  • Knife+Heart

    ★★★★½

  • Burning

    ★★★★★

  • Climax

    ★★★

  • Shoplifters

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Alex Strangelove

    ★½

  • Truth or Dare

  • Acrimony

  • Ricky Gervais: Humanity

  • A Quiet Place

    ★★★