Sort by

Ian has logged 26 entries for films during October 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Serpent and the Rainbow

The Serpent and the Rainbow

1988
×
★★★★
Edit this entry  
28
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
23
My Soul to Take

My Soul to Take

2010
×
★★
Edit this entry  
22
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
21
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lords of Salem

The Lords of Salem

2012
×
★★★★
Edit this entry  
18
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Halloween

Halloween

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Apostle

Apostle

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tales of Halloween

Tales of Halloween

2015
×
★★½
Edit this entry  
07
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★★★
Edit this entry  
02
The People Under the Stairs

The People Under the Stairs

1991
×
★★★★★
Edit this entry