Sort by

Ian has logged 37 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Winter's Bone

Winter's Bone

2010
×
★★★
Edit this entry  
29
The Great Silence

The Great Silence

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★
Read prior review Edit this entry  
23
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

1981
×
★★★★
Edit this entry  
21
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Exeter

Exeter

2015
×
★★★
Edit this entry  
19
Pathfinder

Pathfinder

2007
×
Edit this entry  
16
Lifeforce

Lifeforce

1985
×
★★½
Edit this entry  
15
DodgeBall: A True Underdog Story

DodgeBall: A True Underdog Story

2004
×
★★★★
Edit this entry  
15
Leatherface

Leatherface

2017
×
Read the review Edit this entry  
14
Texas Chainsaw 3D

Texas Chainsaw 3D

2013
×
★★
Edit this entry  
14
The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

2006
×
★★½
Edit this entry  
14
The Texas Chainsaw Massacre

The Texas Chainsaw Massacre

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Return of the Texas Chainsaw Massacre

The Return of the Texas Chainsaw Massacre

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Eaten Alive

Eaten Alive

1976
×
★★½
Edit this entry  
10
Toolbox Murders

Toolbox Murders

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Funhouse

The Funhouse

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Starsky & Hutch

Starsky & Hutch

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Let the Corpses Tan

Let the Corpses Tan

2017
×
★★½
Edit this entry  
08
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★
Edit this entry  
07
Zoolander 2

Zoolander 2

2016
×
★★
Edit this entry  
07
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Cable Guy

The Cable Guy

1996
×
★★★
Edit this entry  
06
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
04
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Freddy Got Fingered

Freddy Got Fingered

2001
×
★★★★
Edit this entry