• Malcolm & Marie

    ★★★½

  • O Ego de Egas

  • Ma Rainey's Black Bottom

  • Mank

  • The Queen's Gambit

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Soul

  • Zappa

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • On the Rocks

  • Another Round

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Host

    ★★½

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Sputnik

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • 365 Days

    ½

  • Tesla

  • Possessor

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • The Gentlemen

  • 1917

    ★★★★

  • The Irishman: In Conversation

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Bruno Aleixo's Film

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • In the Shadow of the Moon

    ★★½

  • Rambo: Last Blood

    ★½

  • Guns Akimbo

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • True History of the Kelly Gang

    ★★★

  • The King

    ★★★½

  • Joker

  • The Two Popes

    ★★★★

  • An Officer and a Spy

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Variações: Guardian Angel

    ★★★

  • Angel Has Fallen

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Days of the Bagnold Summer

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Anima

  • Child's Play

  • Midsommar

    ★★★★

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Bacurau

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • Buffaloed

  • Blow the Man Down

    ★★★½

  • ReMastered: Devil at the Crossroads

    ★★½

  • Avengers: Endgame

  • The Creative Brain

    ★★★

  • Hellboy

  • The Dirt

  • The Highwaymen

  • Us

    ★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • I See You

    ★★★½

  • A Dog Called Money

    ★★★