• Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ½

  • Titane

    ★★★½

  • Perseus

    ★★★½

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • Welcome Home

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • The Silencing

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★★

  • Extraction

    ★★★

  • Date Night

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • HIT: The First Case

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Trance

    ★★★½

  • The Newspaper

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Black Bear

    ★★★★

  • Anjaam Pathiraa

    ★★★½

  • Ip Man 4: The Finale

    ★★★½

  • Catharsis

    ★★★★½

  • U Turn

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Klaus

    ★★★★★

  • Ravening

    ★★★★½

  • Asuran

    ★★★★

  • Section 375

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★½

  • Jallikattu

    ★★★★★

  • Chhichhore

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • First Cow

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Hair Love

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★★★

  • Anima

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Agent Sai Srinivasa Athreya

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Game Over

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Naysayer

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Dead End

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Us

    ★★★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★½

  • Dekala Purudu Kenek

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • Kumbalangi Nights

    ★★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • Thaala

    ★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Kitbull

    ★★★★

  • Viswasam

    ★★