Sort by
  • Pathaan

    ★★★½

  • Babylon

    ★★★★★

  • Bhediya

    ★★★½

  • Monica, O My Darling

    ★★★½

  • DAMaN

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★½

  • Kantara

    ★★★

  • Ponniyin Selvan: Part I

    ★★★★

  • Vikram Vedha

    ★★★½

  • Chup

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★

  • Brahmāstra Part One: Shiva

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Bones and All

    ★★★

  • TÁR

    ★★

  • Barbarian

    ★★½

  • Laal Singh Chaddha

    ★★★★½

  • Sita Ramam

    ★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Gargi

    ★★★★

  • The Gray Man

    ★½

  • Ms. Marvel

    ★★

  • Vikram

    ★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★½

  • Joyland

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Men

    ★★

  • Armageddon Time

    ★★

  • Thar

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Jersey

    ★★★

  • RAGE

  • K.G.F: Chapter 2

    ★★★

  • Beast

  • The Northman

    ★★★★½

  • RRR

    ★★★★½

  • Deep Water

    ★★★

  • Ambulance

    ★★★½

  • X

    ★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Kashmir Files

    ½

  • Jhund

    ★★★★

  • The Outfit

    ★★★

  • Dhuin

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Gangubai Kathiawadi

    ★★★

  • The In Between

    ★★

  • Badhaai Do

    ★★★½

  • Gehraiyaan

    ★★½

  • Kimi

    ★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • Phenomenology of Image

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Atrangi Re

    ★★★

  • 83

    ★★★

  • Minnal Murali

    ★★★½

  • Pushpa: The Rise - Part 1

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Sardar Udham

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½