Pothead has logged 466 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Mule

The Mule

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Dark

The Dark

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Deadbeat at Dawn

Deadbeat at Dawn

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Red Rock West

Red Rock West

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Maniac Cop 3: Badge of Silence

Maniac Cop 3: Badge of Silence

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
King Cohen: The Wild World of Filmmaker Larry Cohen

King Cohen: The Wild World of Filmmaker Larry Cohen

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Clean, Shaven

Clean, Shaven

1993
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Miracle Mile

Miracle Mile

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hairspray

Hairspray

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Greetings

Greetings

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Locke

Locke

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
An Evening with Beverly Luff Linn

An Evening with Beverly Luff Linn

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tell Your Children

Tell Your Children

1938
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Nomads

Nomads

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Messiah of Evil

Messiah of Evil

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Point Blank

Point Blank

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Hired Hand

The Hired Hand

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Get Crazy

Get Crazy

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Cry-Baby

Cry-Baby

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Brain Damage

Brain Damage

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bone

Bone

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Deadbeat at Dawn

Deadbeat at Dawn

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Seeds

Seeds

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Package

The Package

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Ice Harvest

The Ice Harvest

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Whoever Slew Auntie Roo?

Whoever Slew Auntie Roo?

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Cash on Demand

Cash on Demand

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Dirty Shame

A Dirty Shame

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Pecker

Pecker

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bullitt

Bullitt

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dillinger

Dillinger

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry