Otávio Gaudêncio has logged 37 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★
Edit this entry  
27
No Escuro é Aonde Ele Se Esconde

No Escuro é Aonde Ele Se Esconde

×
Edit this entry  
26
Feeling Through

Feeling Through

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Two Distant Strangers

Two Distant Strangers

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
Edit this entry  
25
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Spring

Spring

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Endless

The Endless

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Resolution

Resolution

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Vacancy

Vacancy

2007
×
★★★½
Edit this entry  
21
Kill List

Kill List

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Horns

Horns

2013
×
★★★½
Edit this entry  
20
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Noroi: The Curse

Noroi: The Curse

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
16
V/H/S: Viral

V/H/S: Viral

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
16
V/H/S/2

V/H/S/2

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
V/H/S

V/H/S

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Terror of Hallow's Eve

The Terror of Hallow's Eve

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★
Edit this entry  
13
Grave Encounters

Grave Encounters

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jason X

Jason X

2001
×
★★
Edit this entry  
10
Advantage Satan

Advantage Satan

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Loved Ones

The Loved Ones

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★★
Edit this entry  
04
V/H/S/2

V/H/S/2

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1956
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Piranha

Piranha

1978
×
★★½
Edit this entry  
01
Joy Ride

Joy Ride

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry