Sort by

Post1000Tension has logged 21 entries for films during January 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Happy Feet

Happy Feet

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Crazy Like a Fox

Crazy Like a Fox

1926
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mighty Like a Moose

Mighty Like a Moose

1926
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
His Wooden Wedding

His Wooden Wedding

1925
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Awful Truth

The Awful Truth

1937
×
★★★★
Edit this entry  
26
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Birds

The Birds

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Confessions Among Actresses

Confessions Among Actresses

1971
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Detroit

Detroit

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
This Is 40

This Is 40

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Wavelength

Wavelength

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
*Corpus Callosum

*Corpus Callosum

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Wagoner

The Wagoner

1963
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry