erik has logged 26 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Love Massacre

Love Massacre

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Engram of Returning

Engram of Returning

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Still in Cosmos

Still in Cosmos

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Naked Kiss

The Naked Kiss

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Man on Fire

Man on Fire

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Detour

Detour

1945
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Drivetime

The Drivetime

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Glass

Glass

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Strange Case of Angelica

The Strange Case of Angelica

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Working Girls

Working Girls

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ascension

Ascension

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Split

Split

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Wall

Wall

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Eega

Eega

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mother Joan of the Angels

Mother Joan of the Angels

1961
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Testament of Dr. Mabuse

The Testament of Dr. Mabuse

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Pink Narcissus

Pink Narcissus

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Picnic on the Grass

Picnic on the Grass

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blood Beat

Blood Beat

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Fan

The Fan

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Querelle

Querelle

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Freethinker

The Freethinker

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Roma

Roma

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Mule

The Mule

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry