Sort by

seb has logged 263 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Censor

Censor

2021
×
★★½
Edit this entry  
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★½
Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★
Edit this entry  
12
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★
Edit this entry  
12
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Edit this entry  
11
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★½
Edit this entry  
03
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★½
Edit this entry  
29
Fantasia 2000

Fantasia 2000

1999
×
★★★
Edit this entry  
29
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★½
Edit this entry  
28
Thor

Thor

2011
×
★★½
Edit this entry  
27
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fantasia

Fantasia

1940
×
★★★★
Edit this entry  
23
Paradise Hills

Paradise Hills

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★½
Edit this entry  
15
Red Notice

Red Notice

2021
×
½
Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★
Edit this entry  
08
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★
Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Antlers

Antlers

2021
×
★★
Edit this entry  
26
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★
Edit this entry  
20
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★
Edit this entry  
18
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★
Edit this entry  
18
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★½
Edit this entry  
16
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★
Edit this entry  
11
Squid Game

Squid Game

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★
Edit this entry