Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Kamikaze Girls

Kamikaze Girls

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Holes

Holes

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Holes

Holes

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Blades of Glory

Blades of Glory

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bend It Like Beckham

Bend It Like Beckham

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sometimes, I Think About Dying

Sometimes, I Think About Dying

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
All Cheerleaders Die

All Cheerleaders Die

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dirty Computer

Dirty Computer

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Before I Fall

Before I Fall

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Troop Zero

Troop Zero

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Watership Down

Watership Down

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Breadwinner

The Breadwinner

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Stardust

Stardust

2007
×
Read the review Edit this entry  
30
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Billy Elliot

Billy Elliot

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Withnail & I

Withnail & I

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry